Ağır Hasar Almış (Pert) Araçlara Kasko Sigorta Poliçesi Yapılabilir mi?

0 3.439

Ağır hasar almış araç sahipleri, araçlarına kasko sigortası yaptırmak istediklerinde 40’tan fazla sigorta şirketinden pert araç kasko teklifi alabiliyorlar mı? Haberimizin devamında konu ile ilgili yazımızı okuyalım.

Pert’e çıkmış ve ağır hasar almış araçları malesef sigorta şirketleri riskli buldukları için ve çokça değer kaybettikleri için sigortalamak istememektedirler.

Gözlemlediğim kadarı ile Anadolu, Orient, HDI ve Ray Sigorta pert araç kasko sigorta poliçesi kesmektedirler.

Fakat kesilen bu poliçeler; normal araç kaskoları gibi tam olarak Geniş kapsamlı değiller. Anlaşmalı Tamir servislerine gitmeleri gerekmektedir. Yetkili marka değil de yetkili marka olmayan servisler de ve sadece sigorta şirketlerinin belirlemiş olduğu servislere gitme kaydı ile pert araç kasko poliçe yapılmaktadır. aksi takdirde bir çoğu muafiyet uygularken bir çoğuda hasar ödemesi yapmamaktadır.

Kısacası alacağınız pert araç kasko teklifinde muafiyetlere, servis ağlarına, poliçe şartlarına ve daraltmalar var mı? diye iyice gözden geçirmek lazım. Almış olduğunuz her teklifi karşılaştırıp, cebinize en uygun olanı seçmek en doğru olanıdır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.