Motosikletlere Kasko Sigortası Oluyor Mu? Avantajları ve Dezavantajları Neler?

0 212

Motosikletlere kasko sigortası poliçesi yapılabilmektedir. Fakat birçok sigorta şirketi motosikletleri riskli bulduğundan kasko sigortası yapmak istememektedir. Hangi şirketlerin düzenlediğini ve ne gibi uygulama yapıldığını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Genellikle Allianz, Groupama ve Anadolu sigorta gibi şirketler motosikletler için kasko sigortası poliçesi düzenlemektedirler.

Motosikletlere Kasko sigorta poliçelerinde sadece bir tek şart aranır. Motorunun Kaç CC olduğu önemlidir. 125, 150 ve 250 CC gibi motor gücüne sahip motorlara hırsızlık şartı koymaktadırlar. Kapalı ve kilitli bir yerde olması şartı vardır.

Bunun dışında oluşacak herhangi bir hasarda problem yoktur. 250 CC üstü motorlar için bu daraltma notu geçerli değildir. Teklif alırken kesinlikle bu hususa dikkat ediniz.

Son olarak bunların yanı sıra motosikletinizde koruma demirleri, kask ve koruma montunuzu da poliçeye dahil ettirebilirsiniz. Yapmış olduğunuz tüm bu harcamaları sigortacınız ile paylaşmayı unutmayın. Aksi takdirde olacak herhangi bir hasar bu gibi ekstra aksesuarlarınız ödenmeyecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.