Trafik ve Kasko Sigorta Poliçelerinin Aslını Araçta Taşımak Zorunlu Mu?

0 408

Çağımızın en önemli teknolojilerinden olan Akıllı telefon 7 den 70’e herkes de, tüm bilgilerimizi yanımızda taşıyıp her işimizi telefonlarımızdan halledebiliyoruz.
Düzenlenen poliçelerin aslı yanınızda taşıma zorunluluğununu paylaşacağız. Hadi Buyrun.

Trafik Sigorta Poliçesi

Trafik sigorta poliçeleri zorunlu olduğu için yol çevirmelerinde aslında online sistemlerde poliçenizin var olup olmadığı memurlar tarafından görülebilmektedir. Fakat zorunlu bir poliçe olduğu için ve herhangi bir hasarda hasar anında kaza tespit tutanağına girilmesi gereken poliçe üzerinde yer alan mevcut bilgiler (şirket, acente, poliçe no, bitiş tarihi gibi.) girilmesi gerekmektedir.

Kasko Sigorta Poliçesi

Poliçeniz yürürlükte olmasıni bilmeniz yeterlidir, akıllı telefonunuzdan da takip edebilirsiniz. Genel olarak sadece hasar anında servise bırakacağınız zaman kullanıyorsunuz. Acente olarak kimi zaman sigortalılarımız tarafından servislere mevcut yürürlükteki poliçeyi mail atarak ilerliyoruz. Onu da servisler kimi zaman poliçelerde meslek indirimleri yada daraltmalar var mı diye önden bakmak amaçlı istiyorlar. Servislerinde acenteler gibi online sistemleri olduğu için plaka sorgulayarak ilgili aracın kasko ve trafik sigorta poliçesi olduğunu görebiliyor.

DASK (Deprem) Sigorta Poliçesi

Deprem sigorta poliçeleri, devletin zorunlu tuttuğu fakat resmi kurumlar dışında genelde pek sorulmadığı bir poliçe. Tek sayfa. Poliçe kağıda da özel, arkaplan minik DASK logoları ile dolu. Elinizde sadece DASK poliçe numaranızın olması yeterli. Devlet kurumlarına gittiğinizde bu poliçe numaranızı paylaştığınızda başka birşey gerekmiyor.

Konut, İşyeri Sigorta vb.

Konut sigorta poliçesinin aksine işyeri sigorta poliçesi detay ve bedel ve limitlerle sınırlı. Herhangi bir hasarda el altında tutmak isteyeceğiniz bir poliçe. Basılı olmasa bile mail yada telefon/bilgisayar gibi yerlerde muhafazası yeterlidir. Gerektiği yerlerde acentenizden destek almayı unutmayın.

Yat Sigorta Poliçesi

Tekneniz sürekli yüzer olduğu için denizde de maalesef denetleme yapılmaktadır. Özellikle teknenizle Yunanistan adalarına gidecekseniz, poliçenin aslı olmadan çıkmamanız gerekiyor ve özellikle İngilizce nüshada bulundurmak zorundasınız.

Genel olarak poliçelerinizi mail, bilgisayar veya telefonunuz gibi yerlerde tutabilir, dilediğiniz zaman hızlı bir şekilde de ulaşabilirsiniz. Hem böylelikle kağıt israfından da kurtulmuş oluruz.

Geleceği düşün kağıt israf etme…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.