UBER’ler için Kasko Sigorta Poliçesi Düzenlenebiliyor Mu?

0 432

UBER araçlara kasko sigortası yapılabilmektedir, fakat kimi kullanıcı kasko sigorta poliçesinin pahalı çıkmaması için UBER aracı olduğunu belirtmezler. Belirtilmediği takdirde Sarı taksiler gibi özel plakaları olmadığı için ve her renkte ve modelde araçları olduğundan UBER olup olmadıklarını maalesef bilebilmek mümkün değil.

10 şirket arasında gözlemlediğim kadarı ile;

  • Güneş Sigorta, Mapfre Sigorta, Unico Sigorta, Ray Sigorta, Groupama Sigorta teminat vermemektedir.
  • Allianz Sigorta, Sompo Sigorta, Anadolu Sigorta, Axa Sigorta, Atlas Mutuel Sigorta gibi şirketler Kasko sigortası konusunda teminat sağlamaktadırlar.

UBER araçlara kasko yaptırmadan önce; Trafik Sigorta ve Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza Sigortanızın yapılmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde bir çok sigorta şirketi bunlar yok diye kasko teklifi çalışmayabilir.

UBER aracınız için Kasko teklifi alırken dikkat edilmesi gerekenler;

  • Öncelik Trafik Sigortası ve Karayolu Yolcu Taşımacılığı Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza Sigorta poliçenizin yürürlükte olması gerekiyor.
  • Aracınıza yaptırmış olduğunuz ekstra aksesuarları  (klima, radyo-type, ekstra koltuk, buzdolabı, televizyon, tablet vb.) bildirmeyi unutmayın.
  • Şirketlerden aldığınız teklifleri mutlaka okuyun. Muafiyet gibi daraltma gibi notlar olmasın.
  • Aracınızın UBER aracı olduğunu paylaşın, aksi takdirde hasar anında büyük kesintilere uğramayin. Herhangi birşey olmaz diyen acentelerden uzak durun.

Sizlerinde bu konu ile ilgili farklı bilgi veya tecrubeleriniz varsa yorumlar da paylaşmanızı rica ederiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.