Rent a Car Araçları Kasko Sigorta Poliçesi Düzenlenebiliyor Mu?

0 806

Rent a car kasko nasıl yapılır şartları nelerdir muafiyetleri nedir poliçe yaptırırken dikkat edilmesi gerekenleri yazının devamında iki günlük fiyat araştırma tecrübemi sizlerle paylaşacağım.

Şirket olarak portföyumuzde rent a car olan sigortalımız yok. Haylileyle da şartlarının nasıl olduğunu bilmiyordum. En güncel edindiğim bilgiler ile öğrendiğim kadarı ile sizlerle durumu paylaşacağım. Daha önceden bu tip kasko kesen arkadaşlarımız varsa yazının devamina lütfen yorum bırakmayı unutmayın.

Bugün oğlu için baglangıç olarak üç araçlı bir rent a car kirala dükkanı açmışlar. İlerleyen aylarda toplamda 10 tane araca tamamlayacağını belirttiler. Satın almış olduğu üç aracı 80.000 TL bedelli Renault Clio 2016 model otomobil.

Elimizde bulunan ve teklif için çıktığımız şirketler: Anadolu, Allianz, Güneş, Mapfre, Ray, Groupama, Unico, AXA, Ergo, Eureko, Zurich, HDI, Orient, AK, ve Quick.

Toplamda 15 şirkete sigortalinin üç aracı için rentacar arac oldugunu belirterek teklif girişleri sagladim, fakat 2 tane şirket hariç diğer tümü teminat veremediklerini mail yada otorizasyon mesajlarında bildirdiler.

Rent a car araçlara teminat veren şirketler?

Yukarıda saydıklarım içinde sadece iki tanesi teminat verdi. Bunlar Allianz ve Anadolu sigorta sirketleridir. Bunların dışında Mapfre de teminat verdiğini belirtti ama şartı 100 araç ve üstü olması. Burada bizim sigortalının o kadar aracı olmadığı için malesef Mapfreyi de eklemiş olduk.

Rent a car kasko yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler neler?

Şirket unvanınızda araç kiralama ve buna benzer şeyler gecmiyorsa sistem malesef ilgili aracı rent a car aracı olarak algılamıyor. Denk geldiğimiz acentede dalgınlığına veya bilgisi yoksa yanlışlıkla normal araç gibi normal kasko teklifi verebilir. Almış olduğunuz kasko teklifini özellikle muafiyet kısmını okumayı ihmal etmeyiniz. Muafiyet uygulamalari hasarlardan %80leri bulmaktadır.

Bir diğer hususta şirketler fiyat verirken kısa süreli kiralama ve uzun süreli kiralama şeklinde kiralama yontemlerinizi soruyor, ayrıca şoförlü soforsuz şekilde kiralama soruları arasında var.

Kısa süreli yada uzun surelinin arasındaki fark nedir?

Kısa süreli kiralamalar günlük, haftalık, aylık gibi tarihler arasında kiralama işlemleri yapıyorsanız bu kısa süreli kiralamaya girmektedir.

1 yıl ve daha uzun süreli kiralamalarda uzun süreli kiralamalarda girmektedir. Uzun süreli kiralamalarin kasko teklifi daha uygun fiyatı çıkmaktadır. Yarı yarıya fiyatlar oynamaktadır.

Sigorta şirketlerini kandırmayı denemeyin. Hasar anında uzun süreli kiralamalarda aracı kiraladığıniz kişi ile aranızdaki sözleşmeyi istiyorlar. Bu gibi durumlar minimum %50 ile %80 arası muafiyetlere kadar denk gelmektedir.

Daha önceden bu tip kasko kesen arkadaşlarımız varsa yazının devamina lütfen yorum bırakma unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.