Kasko Sigortası Eşler Arası Hasarsızlık İndirimi Aktarılabilir Mi?

0 149

Sadece kasko sigortası poliçelerinde olmak kaydı ile karı-koca arasında hasarsızlık indirim aktarımı yapılabilmektedir. Mevcut kasko sigortası poliçenizde hak kazanmış olduğunuz hasarsızlık indiriminizi bir sonraki aracınız için ister kendi adınıza isterseniz eşiniz adına aktarabiliyorsunuz.

İşlemler Nedir?

Öncelikle mevcut kasko sigortası poliçenizdeki hasarsızlık indirimini kullanabilmeniz için satıştan dolayı iptalini yaptırmanız gerekmektedir. Poliçeniz yürürlükte iken maalesef hasarsızlık indirimini alamazsınız.
İptal işlemi yaptıktan sonra sigorta acenteniz yeni aracınız için kasko sigorta teklifi çalışırken eski aracınızın kasko sigorta poliçelerini girerek teklif çalışmasını tamamlayabilir.

Eşimin Üzerine Hasarsızlık İndirimini Nasıl Aktarabilirim?

Öncelikle tabi ki karı-koca olduğunuz kanıtlamak için şirket sizden Evlilik cüzdanınızı isteyecektir. Kasko sigorta teklifi istemeden önce telefonunuz ile fotoğraflarını çekebilir yada var ise tarayıcınız ile tarayıp, sigorta acenteniz ile paylaşabilirsiniz.

Kadın-Erkek Arasında Fiyat Farklılığı Var Mı?

Kadın-Erkek arasında fiyat farklılıkları olabilmektedir. Genellikle kadınlarda kasko sigortası teklifleri erkeklere nazaran daha pahalı çıkmaktadır. Bir daha al-sat işlemi yapmadan önce bu durumu düşünmenizde fayda var. Çoğu zaman kasko sigortası poliçesi kadınlara pahalı çıkmaktadır.

Trafik sigortası poliçeleri de sıfırdan çalışıldığında pahalı çıkmaktadır. Trafik sigorta primleri sabit olduğu için farklı bir araçta hasarsızlık indirimi yoksa fiyatlar yüksek kalmaktadır. Trafik sigortalarda kasko sigorta poliçelerinde olduğu gibi hasarsızlık aktarımı maalesef olamamaktadır. Daha önce  farklı bir araçta hasarsızlık indiriminiz mevcut ise eşinizin üzerine aracı yapmanız size pahalıya patlayabilir.

Bir önceki yazımız olan Trafik Kazası Anında Yapılması Gerekenler nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.