Anadolu Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır, Nereden Öğrenilir?

Anadolu Sigorta hasar dosyası kaydı sorgulaması yapmak herhangi aracıya gerek duyulmaksızın internet üzerinden yapılabilmektedir.

0 236

Anadolu Sigorta hasar dosyası kaydı sorgulaması yapmak herhangi aracıya gerek duyulmaksızın internet üzerinden yapılabilmektedir. Anadolu sigorta ülke geneline yayılan birçok acentesi ve kurumsal yapısıyla sigortacılık alanında problemlerinize ve hasarlarınıza anında çözümler üretmektedir. Meydana gelen kaza durumlarında poliçe kapsamınıza giren konularda yapacağınız bildirimler sonucunda sizlere hizmet veren Anadolu Sigorta’ya yapacağınız dosya hasar kaydı oluşturarak işlemlerinizi başlatabilir ve internet üzerinden açılmış dosyalarınızı dakikalar içinde sorgulayabilirsiniz.

Anadolu Sigorta Hasar Dosya Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Anadolu Sigorta kapsamında gerçekleştirdiğiniz poliçe işlemlerinin alanına giren kaza ve hasar durumlarında öncelikle Anadolu Sigorta müşteri hizmetlerine ulaşarak ihbar kaydı oluşturmak gerekmektedir. İhbar kaydı gerçekleştirilirken gerekli bilgilerin verilmesi sonrasında size dosya numarası müşteri temsilcileri tarafından verilecektir. Dosya numaranızı bilmeniz ve not etmeniz daha sonra online olarak yapacağınız hasar dosya sorgulama işlemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.

Anadolu Sigorta hasar dosya sorgulamalarınızı zamandan tasarruf ederek online bir şekilde gerçekleştirmek için Anadolu Sigorta resmi internet sitesinin ana sayfasında bulunan hasar dosya bilgilerine giriş yapılması gerekmektedir. Bu ekranda karşınıza çıkacak ilgili kutucuklara;

 • Hasar dosya no,
 • Sigortalı/ hak sahibi kişi T.C. kimlik numarası veya tüzel kişiler için vergi numarası,
 • Ekranın alt kısmında bulunan doğrulama kodunun ilgili kısma yazılması

Sonrasında sorgula seçeneğinin tıklanması ile Anadolu Sigorta hasar dosya işlemlerinize dair Anadolu hasar ödeme başta olmak üzere dosyanızın durumunu sorgulayabilir ve kolay bir şekilde hasar kaydınızla ilgili yapılan işlemlere dair bilgi alabilirsiniz.

Anadolu Sigorta Hasar İhbarı Nasıl Yapılır?

Anadolu Sigorta hasar ihbar hattı olan 0850 724 0 850 numaralı hasar hizmet merkezi üzerinden 7 gün 24 saat hasar bildirimlerinizi almakta ve hasar dosyanızı oluşturmaktadır. Hasar ihbarını yaparken hangi konuda hasar bildiriminde bulunacaksanız o birime yönlendirme yapılmaktadır. Örneğin trafik kasko işlemlerinizle ilgili bildirim oluşturacaksanız;

 • Poliçe sahibine ait kimlik bilgileri,
 • Hasar tarihi, yeri
 • Hasarın oluş şekli,
 • Aracın hasar durumu,
 • Aracın tahmini hasar tutarı,
 • Aracın yapılacağı servis bilgileri

Gibi ilk aşamada hasar kaydı oluşturmaya olanak sağlayan bilgiler müşteri temsilcisiyle paylaşılmalıdır. Bu ihbar sonrasında size Anadolu Sigorta hasar dosyası açılacak ve verilecek olan dosya numarası üzerinden hasar dosya sorgulamalarınız gerçekleştirilecektir. Ülkemizin tüm bölgelerinde kolayca ulaşabileceğiniz Anadolu Sigorta anlaşmalı servis noktalarına müracaat ederek hasarınızın giderilmesini ücretsiz olarak talep edebilir veya yapılacak ekspertiz incelemesi sonrasında aracınızı istediğiniz yerde tamir ettirerek poliçe kapsamında ödeme yapılmasını talep edebilirsiniz.

Anadolu Sigorta Hasar Dosyası Açılması İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Anadolu Sigorta hasar dosya sorgulama işlemi yapabilmek için öncelikle meydana kalan hasar ve kaza ile ilgili ihbarda bulunmanız gerekmektedir. Bu ihbardan sonra en geç 5 iş günü içerisinde hasar dosyanıza girmesi için;

 • Kaza durumu söz konusuysa kaza tespit tutanakları
 • Kazaya karışan araçlara ait araç ruhsat bilgileri,
 • Kaza anı fotoğrafları,

Gibi evrak ve bilgilerin Anadolu Sigorta acentelerine ulaştırılması sonrasında Anadolu Sigorta tarafından görevlendirilen ekspertiz incelemesi sonrasında hasar dosyanız onaylanmakta ve poliçe kapsamında meydana gelen zararlarınız ücretsiz olarak giderilmekte veya hasarın ücreti size ödenmektedir. Hasar işlemlerinizi anlaşmalı servislere yaptırdığınız takdirde hasar tutarının tamamı Anadolu Sigorta tarafından aracınızın hasarını gideren servise yapılmaktadır.

Anadolu Sigorta Hangi Alanlarda Sigortacılık Hizmeti Vermektedir?

Ülkemizde acente sayısı olarak oldukça yaygın kurumsal bir portföye sahip olan Anadolu Sigorta hizmetleri hayat sigortası dışında pek çok alanda kaza ve hasar durumlarında sizlere güvence oluşturmaktadır. Anadolu Sigorta’da poliçeyi yaptırdığınız acenteye gitmek zorunda kalmadan müşteri hizmetleriyle yapacağınız görüşmeler sonrasında hasar kaydı ihbarı gerçekleştirerek işlemlerinizi daha hızlı bir biçimde takip edebilirsiniz. Online hasar sorgulama dosya işlemleriyle hasar ödemelerinizi sorgulayabilir ve dosyanızın durumu hakkında kolay bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Anadolu Sigorta trafik sigortası başta olmak üzere;

 • Kasko ve zorunlu trafik sigortası,
 • Konut sigortası,
 • Zorunlu deprem sigortası,
 • Özel sağlık sigorta poliçeleri,
 • Yurt içi ve yurtdışı seyahat ve ferdi kaza sigortaları,
 • İşyeri sigortaları,
 • Nakliyat ve tekne sigortaları

Gibi birçok alanda hizmet vermektedir. Anadolu Sigorta üzerinden sahip olduğunuz poliçenize ait hasar dosya işlemlerinize Anadolu Sigorta resmi internet sitesinden sorgulayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.