Eureko Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır, Nereden Öğrenilir?

Eureko Sigorta’ya ait hasar dosyası sorgulamalarınızı sigorta acentesine gitmek zorunda kalmadan hızlı bir şekilde gerçekleştirmek mümkündür.

0 147

Eureko Sigorta’ya ait hasar dosyası sorgulamalarınızı sigorta acentesine gitmek zorunda kalmadan hızlı bir şekilde gerçekleştirmek mümkündür. Trafikte yaşanılan kaza durumlarında veya konut, araç ve ferdi hasar durumlarında zararlarınızı tanzim etmenizi sağlayan Eureko Sigorta poliçeleriyle sizde hasar dosya bildirimlerinizi aracıya gerek kalmadan yapabilir, hasarınızın acilen giderilmesini ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz Eureko Sigorta Vale hizmetleriyle aracınızın tamirat süresinde kullanılmak üzere araç temini yapabilir dilerseniz de ücretsiz çekici hizmetlerinden kolayca faydalanabilirsiniz.

Eureko Sigorta Hizmetleri Tercih Edilebilir Mi?

Eureko Sigorta ismini duymamış olanlar Eureko sigorta nedir sorusuna cevap aramaktadır. 1989 yılında kurulan ve kurumsal ve köklü bir yapısı bulunan Eureko Sigorta, Garanti Sigorta adı altında kurulmuş ve 2007 yılında Eureko Sigorta adını almıştır. Hem ulusal hem de uluslararası birçok acenteye sahip bu sigorta şirketi ülkemizde;

 • Zorunlu Trafik ve Kasko Sigortaları,
 • Konut ve Zorunlu Deprem Sigortası,
 • Ferdi Kaza Sigortası,
 • Seyahat Sağlık Sigortası,
 • 4 Mevsim Sağlık Sigortası,
 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Şeklinde sigortacılık ürün ve hizmetlerini kapsamaktadır. Ülkemizde de birçok kişi tarafından tercih edilen Eureko Sigorta hasar anında sağladığı imkanlar ve hasar sonrasında verdiği desteklerle poliçe sahiplerinin zararlarını tanzim etmektedir.

Eureko Sigorta Hasar Anında Yapılması Gerekenler ve Gerekli Olan Evraklar

İster Eureko kasko plus sigorta poliçesi olsun isterseniz de Eureko zorunlu trafik sigortası poliçe işlemleriniz olsun hasar anında ve hasar sonrasında yapmanız gereken birtakım işlemler bulunmaktadır. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra hasarınıza ait dosya numarası verilmekte ve bu hasar dosya numarası üzerinden zararınız Eureko sigorta tarafından giderilmektedir.

Kaza anında meydana gelen hasarın tespitinin yapılması ve hasarın bildirilmesi poliçenizin kapsamının değerlendirilmesi ve hasarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi açısından önem arz etmektedir. Özellikle kaza yaşanan durumlarda fotoğraf çekiminin yapılmaması veya başka araçlarında karıştığı kaza durumlarında evrak eksikliğinin söz konusu olması zararın tanzimini zorlaştıracağından kaza yaşanması halinde öncelikle Eureko müşteri hizmetlerinin aranması gerekmektedir. 0850 222 66 60 numaralı Alo Eureko servisine hasar dosya kaydı oluşturarak hasar dosya sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eureko Sigorta kaza sonrasında açtıracağınız hasar dosya bilgilerinizde;

 • Trafik kazası tespit tutanağı,
 • Kazaya karışan sürücülere ait alkol raporları,
 • Kazaya karışan sürücülere ait ehliyet fotokopileri,
 • Hasarlı aracın fotoğrafları,
 • Kaza yapan araçların ruhsat fotokopileri,
 • Mağdur araç sahibinin hesap bilgileri

Gibi evrakların bulunması gerekmektedir. Sahip olduğunuz sigorta poliçe tipi konut veya işyeri poliçesi kapsamındaysa yine yukarıda belirtilen çağrı merkezini 7 gün 24 saat arayarak hasarınız ile ilgili bildirimde bulunabilir ve gerekli olan evraklar ve yapılması gereken işlemlerle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Eureko Sigorta Hasar Dosya Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Eureko Sigorta hasar dosya sorgulaması yapabilmeniz için öncelikle Eureko Sigorta’ya ait poliçe hizmetlerinden yararlanmalı ve hasar anında veya kazadan hemen sonra poliçenizin türüne göre aracınız veya konutunuzla ilgili hasar kaydı dosyası oluşturmalısınız. İlk hasar kaydı bildirimlerinizi 0850 222 66 60 numaralı Alo Eureko müşteri danışma servisine yaptıktan sonra Eureko Sigorta resmi internet sitesine erişim sağlayarak hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Www.eurekosigorta.com.tr internet adresini arama motorlarının herhangi birinde aratarak Eureko Sigorta web sayfasına giriş yapabilir, ana ekranın üst kısmında bulunan “Hasar Anında” kutucuğunu tıklayarak yeni bir sayfaya yönlendirilme sonrasında “Dosya Durum Bilgisi” seçeneğini tercih ederek hasar dosyanıza kolayca ulaşabilirsiniz. Son olarak açılan sayfada sizden istenilen dosya no ve plaka bilgilerinizi girmeniz halinde hasar dosyasına erişiminiz başarıyla gerçekleşmiş olacaktır.

Eureko Sigorta web sayfası üzerinden Eureko sigorta poliçe sorgulama başta olmak üzere birçok işlemi hızlı bir şekilde yapabilir dosya numaranızı kullanarak herhangi bir acenteye gitmek zorunda kalmadan hasar evraklarınızı gönderebilir kafanıza takılan sigorta ve kasko kapsamıyla ilgili sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Eureko Sigorta Hasarlarınızda Anlaşmalı Servislere Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Eureko sigorta anlaşmalı servisler ile de hasarlarınızın ve kaza durumunda karşı tarafın zararının giderilmesi konusunda sizlere hizmet vermektedir. Birçok marka ve modeldeki araçların hasarını gideren anlaşmalı servis hizmetleri sayesinde sigorta poliçenizin kapsamına giren konularda cebinizden herhangi bir ücret ödemeden aracınızı tamir ettirebilir Eureko Vale hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanarak aracınızın hasarı giderilirken size temin edilen farklı bir araçla işlerinize aksamadan devam edebilirsiniz. Eureko Sigorta resmi internet sitesinde ana sayfada bulunan anlaşmalı kurumlar seçeneği sekmesinin altında;

 • Anlaşmalı özel servisler,
 • Anlaşmalı yetkili servisler,
 • Cam servisi,
 • Mini hasar onarımları

Gibi size en yakın Eureko anlaşmalı servislerini görüntüleyebilir Eureko sigorta acenteleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.