Neova Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır, Nereden Öğrenilir?

Neova Sigorta’ya ait hasar dosya sorgulaması yapmak sigortacılık alanının internet üzerinde hizmet vermeye başlamasıyla birlikte online olarak gerçekleşmektedir.

0 97

Neova Sigorta’ya ait hasar dosya sorgulaması yapmak sigortacılık alanının internet üzerinde hizmet vermeye başlamasıyla birlikte online olarak gerçekleşmektedir. Daha önce Neova Sigorta acentelerine giderek gerçekleştireceğiniz pek çok işlem internet üzerinden dakikalar içerisinde gerçekleşmektedir. Bu işlemlerden birisi olan Neova Sigorta hasar dosya sorgulama işlemlerinizi kurumsal internet sitesi üzerinden kolayca yapabilir ve poliçe kapsamında meydana gelen hasarlarınızın karşılanıp karşılanmayacağı ile ilgili detaylı bilgilere bu sorgulamalar neticesinde ulaşabilirsiniz.

Neova Sigorta’dan gerçekleştirdiğiniz poliçelerde poliçe kapsamına giren teminatlarınızı ister maddi olarak tanzim edebilir isterseniz de anlaşmalı özel servisler aracılığı ile hiçbir ücret ödemeden hasarınızın giderilmesini sağlayabilirsiniz. Anlaşmalı özel servisler ve geniş acente ağıyla hizmet veren Neova Sigorta kaza durumlarında ve meydana gelen hasar anında sağladığı destek ile zamanında işlemlerinizi gerçekleştirmekte ve zararınızı tanzim etme konusunda sizlere hizmet vermektedir.

Neova Sigorta Hasar Dosya Kaydı Bildirimi Nasıl Yapılır?

Neova Sigorta hasar dosya sorgulaması yapabilmek için öncelikle Neova Sigorta hasar ihbar kaydı oluşturmak gerekmektedir. Poliçe alanınınız ne olursa olsun poliçe kapsamında bir hasara uğramanız halinde en kısa sürede online hasar ihbarı oluşturmanız ya da 444 1 636 Neo Sigortacılık hattını arayarak hasar ihbarında bulunmanız gerekmektedir. Bu bildirimi yaparken;

 • Sigorta sahibinin adı, soyadı,
 • Poliçe ve acente numarası,
 • Hasar tarihi,
 • Tahmini hasar miktarı ve maliyeti,
 • Ekspertiz hizmeti alınacak yerin adresi

Gibi bilgiler sizlerden istenmektedir. Neova Sigorta’ya yapacağınız hasar ihbarı neticesinde sizlere hasar dosyası açılacak ve gerek online gerekse de telefonla yaptığınız bildirimlerde tarafınıza hasar dosya numarası verilecektir. Bu numara üzerinden yapacağınız sorgulamalar ile online hasar sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilir istenilen evrakları bu dosya numarası üzerinden Neova Sigorta’ya ulaştırabilirsiniz.

Neova Sigorta Hasar Dosya Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Neova Sigorta hasar dosya sorgulaması internet üzerinden hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Neova Sigorta resmi internet sitesi ana sayfasında bulunan “hasar durum sorgulama” seçeneğine arama motoruna Neova Sigorta hasar durum sorgulama işlemi yaparak kolayca ulaşabilirsiniz. Neova Sigorta internet şubesi hasar durum sorgulama işlemleri sırasında sizden birtakım bilgiler talep edilmektedir. Neova Sigorta hasar dosya sorgulama ekranında aram kriteri olarak;

 • Dosya no,
 • Plaka no,
 • İhbar no

Seçeneklerinden birini tercih etmeniz sonrasında gerekli bilgiyi ilgili kutucuğa girmeniz ve güvenlik kodunu güvenlik resmine bakarak yazmanız halinde adınıza kayıtlı olan Neova Sigorta hasar dosya sorgulama işlemini gerçekleştirerek aradığınız dosyaya ait bilgilere ulaşabilirsiniz.

Neova Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemleri Ne Zaman Sonuçlanır?

Neova Sigorta hasar dosya sorgulama işlemlerinin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi için poliçe sahiplerinin üzerine düşen birtakım görevler bulunmaktadır. Öncelikle hasar anından itibaren kısa sürede hasar bildirimi gerçekleştirmek ekspertiz hizmetleri başta olmak üzere birçok işlemin daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesine imkan verecektir. Ayrıca kaza ve hasar durumunda poliçenin durumuna göre sizden istenilen evrak ve belgeleri online olarak ya da posta yoluyla hızlı bir şekilde ulaştırmak hasarınızın tanzim edilmesindeki süreci hızlandıracaktır.

Neova Sigorta anlaşmalı servis hizmetlerinden poliçe kapsamındaki hasarların giderilmesinde ücretsiz olarak ve daha hızlı bir şekilde yararlanabilirsiniz. Bu sebeple Neova Sigorta cam değişimi başta olmak üzere mini onarımlarınızı anlaşmalı servislerde hızlı bir şekilde yapabilir, zaman kaybı yaşamadan Neova Sigorta aracılığı ile zararınızı tanzim edebilirsiniz.

Neova Sigorta Hangi Alanlarda Poliçe Güvencesi Hizmeti Vermektedir?

Neova Sigortacılık, kurumsal yapısı ve birçok bölgede bulunan yaygın Neova Sigorta acenteleri ile müşterilerine hizmet vermektedir. Bireysel ve kurumsal alanlarda karşılaşma ihtimaliniz bulunan kaza ve hasar durumlarında sizlere hizmet veren Neova Sigorta bireysel alanlarda;

 • Neo kasko bireysel,
 • Zorunlu trafik sigortası,
 • Zorunlu deprem sigortası,
 • Konut sigortaları,
 • Ferdi kaza sigortaları,
 • Tam katılım sağlık sigortası,

Gibi sigortalara sağladığı teminatların yanı sıra kurumsal firmalara sağladığı işyeri, nakliyat, kasko ve zorunlu trafik sigortaları ile kaza ve hasar durumunda uğradığınız zararların giderilmesine yönelik teminatlarla ülkemizde hizmet vermektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.