Sompo Japan Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nereden, Nasıl Yapılır?

Sompo Japan Sigorta hasar dosya sorgulama yapmak, aracının sigortasını Sompo Japan Sigorta ile yapan herkesin faydalanabileceği bir internet hizmetidir.

0 1.332

Sompo Japan Sigorta hasar dosya sorgulama yapmak, aracının sigortasını Sompo Japan Sigorta ile yapan herkesin faydalanabileceği bir internet hizmetidir. Sompo Japan Sigorta’nın resmi internet sitesi üzerinden “Hasarınız Ne Durumda?” adıyla verilen hizmet, hızlı ve pratik olmasının yanında ücretsiz bir araç hasar sorgulama işlemidir. Araç hasar sorgulama işlemlerini Sompo Japan Sigorta nasıl gerçekleştiriyor, ne gibi avantajlar sunuyor merak ediyorsanız yazımızda detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Sompo Japan Sigorta Hakkında

Türkiye’de ilk faaliyetlerine Finans Sigorta olarak başlayan acentenin sektörde giderek büyümesi dikkat çekici olmuştur. Bu büyümeyi etkileyici bulan dünya sigortacılık sektörünün Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra en büyük 2. Pazarı haline gelen Japonya’nın en büyük sigorta şirketi olan Sompo Japan Insurance, 2010 yılında Finans Sigorta’nın tüm hisselerini satın almıştır. Aynı yıl içinde isim değişikliği yaparak Sompo Japan Sigorta adını almıştır. Türkiye’de sigortacılık sektöründe 2018 yılı itibarıyla pazar payı %5,3 olarak gözükmektedir.

Sompo Japan Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nedir?

Sompo Japan Sigorta trafikte her an meydana gelebilecek maddi hasarlı kazalara karşı oluşturulan kasko ve sigorta hizmetleriyle aracınızda oluşan hasarları teminat altına almaktadır. Buna göre, oluşturulan poliçe kapsamında aracın ekspertiz işlemlerinden, hasar gören parçaların tespiti ve değişimine kadar birçok işlem Sompo Japan Sigorta güvencesiyle sorunsuz ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Bu süreçte Sompo Japan kasko tarafından trafikte kazaya karışıp hasar görmüş aracınızın ve gerektiği durumlarda kazaya karışan diğer araçların hasarların inceleyip dosya oluşturulur. Sompo Japan Sigorta hasar dosya sorgulama hizmeti sayesinde de oluşturulan bu dosyadaki tüm bilgiler ve süreçteki ilerlemeler araç sahibi olarak sizle paylaşılır. Sompo Japan Sigorta’nın resmi internet sitesi üzerinden verilen bu hizmet tamamen ücretsiz ve pratiktir.

Sompo Japan Sigorta Hasar Takibi Şartları

Hasar dosya sorgulama ve diğer tüm avantajlardan faydalanmak için araç sahibinin yerine getirmesi gereken birtakım sorumlulukları vardır. Öncelikle araç sahibi trafikte meydana gelen kazada aracında maddi hasar oluştuğunu fark ettiği anda Sompo Japan hasar ihbarı yapması gerekmektedir. Söz konusu ihbar için de belirli şartlar öngörülmüş olup, araç sahibi tarafından bu şartlara uyulmadığı takdirde araç sahibinin kasko ve sigorta hizmetinden detaylı bir şekilde yaralanması mümkün olmayabilir. Tüm sigorta şirketleri tarafından ortak kararla üzerinde durulan kasko genel şartları dahilinde belirlenen araç sahibine ait sorumluluklar şunlardır:

  • Araç sahibi hasar takibi başlatmak için Sompo Japan Sigorta’yı kasko genel şartları arasında yer alan zaman içerisinde ihbar etmekle yükümlüdür. Belirlenen bu zaman, kazanın meydana geldiği ya da hasarın oluştuğu tarihten itibaren en geç 5 iş günüdür.
  • Bu süre zarfında hasar takibi ihbarı yapılmadıysa, araçta oluşan maddi hasarlardan Sompo Japan Sigorta sorumluluk kabul etmez. Dolayısıyla şirket tarafından herhangi bir hasar tazmini yapılmaz.

Sompo Japan Sigorta Hasar Takibi İçin Gerekli Belgeler

Sompo Japan Sigorta tarafından uzman incelemesi sonucu hasar dosyası için talep edilen belgeler:

  • Hasar tarihi ve detayları
  • Kaza tespit tutanağı
  • Alkol testi
  • Görgü ve ifade tutanakları
  • Hasara ait fotoğraflar
  • Sürücülerin ehliyet ve ruhsat fotokopileri ve benzeri evraklar.

Sompo Japan Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden hasar dosya sorgulama yapmak için, Sompo Japan Sigorta’nın resmi internet sitesinde yer alan “Hasar İşlemleri” menüsünden “Hasarınız Ne Durumda?” bağlantısına tıklanır. Araç bilgileri ve ihbar no girildikten sonra sorgulama sonuçları görüntülenebilir.

Bir diğer yöntem Sompo Japan Sigorta İletişim bilgileri arasında yer alan müşteri hizmetlerini arayarak telefon yoluyla yapılan sorgulamadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.