Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası genel sağlık sigortası hak sahiplerine sunulmaktadır. Bu sigorta tarafından muayene sırasında alınan farklar karşılanmaktadır.

0 22

Tamamlayıcı sağlık sigortası genel sağlık sigortası hak sahiplerine sunulmaktadır. Bu sigorta tarafından muayene sırasında alınan farklar karşılanmaktadır. Ayrıca yine ilaç masrafları ya da sağlık testleri için alınan fark ücretleri de tamamlayıcısı sigortalar sayesinde verilmemektedir. Bu sigortanın teminatları da kişinin istediğine göre yatarak, ayakta ya da ikisi birden olacak şekilde yaptırılabilir. Sağladığı bu tür ayrıcalıklardan dolayı da maddi olanağı olan pek çok kişi tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerli?

Hangi hastanelerde tamamlayıcı sağlık sigortası geçerlidir sorusunun yanıtını en iyi sigorta şirketi verebilir. Her sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu özel hastaneler birbirilerinden farklıdır. Bundan dolayı da tamamlayıcı sigorta yaptırılırken hangi hastanelerde geçerli olduğu bilgisi sigorta şirketinden alınmalıdır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Nasıl Başvurulur?

Tamamlayıcı sağlık sigortasına başvurma yolu sigorta şirketlerinden ya da acentelerinden geçmektedir. Sigorta acenteleri birden fazla şirketin fiyatını karşılaştıracağı için sigorta yaptırırken birçok kişi bu acenteleri tercih eder. Bireysel özel sağlık sigortasının yanı sıra tamamlayıcı sağlık sigortaları da yine bu acenteler aracılığıyla yaptırılabilir. Sigorta yaptırmadan önce ilk olarak teminatlara karar verilmeli daha sonrasında ise sigorta şirketlerinin fiyatları karşılaştırılmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.