Bireysel Özel Sağlık Sigortası

Bireysel özel sağlık sigortası kaza ya da bir hastalıktan dolayı meydana gelen sağlık harcamalarının karşılanabilmesi için yaptırılır. Devlet sağlık harcamalarının yalnızca bir kısmını karşılıyor. Karşılanan bu sağlık harcamaları da devlet hastanelerinde geçerli oluyor. Fakat daha iyi bir hastanede tedavi olmak isteyen kişiler bu hastanelerdeki tedavi masraflarının karşılanabilmesi adına özel sigortalara başvurabilir.

Bireysel sağlık sigortaları genellikle kişilerin çalıştıkları kurumlar tarafından yaptırılır. Fakat bunun dışında bireysel olarak da sigorta şirketlerine giderek bu özel sigortalardan yararlanılmaya başlanması mümkündür. Sigortanın kapsamındaki teminatlar da kişilerin isteğine göre belirlenebilir.

Bireysel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Bireysel sağlık sigortası teminatı tamamen kişinin istediğine kalmıştır. Sigorta şirketlerinin sundukları birçok teminat mevcuttur. Ayrıca sigorta şirketleri bu teminatlar için maksimum bir limit de belirlemiştir. Özel sağlık sigortası kapsamında alınabilecek hizmetlerden bazıları şunlardır:

  • Küçük-orta- büyük ameliyatlar,
  • Yoğum bakım,
  • Kemoterapi,
  • Yatarak tedavi

Özel Sağlık Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler

Özel sigorta konusunda dikkat edilmesi gerekenler arasında hangi teminatların yaptırılacağına karar verilmesidir. Bu teminatların seçimi oldukça önemlidir. Teminatlar sigorta ücretlerini de etkileyebileceği için maddi olarak zarara uğramamak adına da en uygun sigortanın hangi olduğu dikkatli karar verilmelidir. Ayrıca çok sık yurtdışına çıkan kişilerin yurtdışı sağlık sigortası teminatını da poliçelerine ekletmesinde fayda vardır.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları 2019

2019 özel sağlık sigortası ücretlerini etkileyen bazı faktörler mevcuttur. Bunlardan en önemlisi teminatlardır. Teminatlar arttıkça sigorta ücretinde de artış olacaktır. Ayrıca sigorta yaptırılan kişinin yaşı da fiyatı en çok etkileyenler arasındadır. Yine bir kişinin sağlık sorunu varsa bireysel sağlık sigortası için daha fazla miktarda ücret ödeyebilir. En net fiyat bilgisi ise sigorta şirketleri tarafından alınabilmektedir. Sigorta firmaları fiyatı etkileyen tüm unsurları göz önüne alarak bir fiyat listesi çıkaracaktır.

Sigorta Prim Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Sigorta prim ödeme şekilleri kişilerin kendi tercihlerinde olan bir şeydir. Özel sağlık sigortasının yaptırılması halinde aylık düzenli olarak prim ödemeleri yapılması gereklidir. Bu prim miktarları da teminatlara göre belirlenir. Seçilen teminatlar, sağlık durumu ve yaşa göre hesaplanan primlerin ödemeleri nakit olarak yapılabilir. Bunun dışında banka havalesi, çek ve kredi kartı ile ödeme de çoğu firmanın kabul ettiği bir yöntemdir.

Neden Bireysel Sağlık Sigortası Yaptırılmalıdır?

Bireysel sağlık sigortası yaptırma nedenleri arasında en önemli olan şeylerden bir tanesi kişilerin diledikleri hastaneleri ve doktorları seçme özgürlüğünün olmasıdır. Sosyal Güvenlik Kurumları tarafından yapılan sağlık sigortaları hastane masraflarının çok az bir kısmını kapsamaktadır. Bundan dolayı muayene, testler ve tedaviler için ekstra ücretler ödenmelidir. Bireysel sağlık sigortasında ise tüm bu masraflar sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Bireysel Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerli?

Hangi hastanelerde bireysel sağlık sigortası geçerlidir sorusunun yanıtını en iyi sigorta şirketi verebilir. Her sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu özel hastaneler birbirilerinden farklıdır. Bundan dolayı da bireysel sağlık sigortası yaptırılırken hangi hastanelerde geçerli olduğu bilgisi sigorta şirketinden alınmalıdır. Şayet istediğiniz hastanenin sigorta şirketi ile anlaşması yoksa da farklı bir firmanın sigortasına başvurulabilir.

Bireysel Sağlık Sigortası Yaptırmak İçin Nereye Başvurmalıyım?

Bireysel sağlık sigortası yaptırma yolu sigorta şirketleri ve acentelerinden geçmektedir. Sigorta acentelerin farklı firmalar ile anlaşması vardır. Bundan dolayı da birkaç firmanın sigortasını karşılaştırabilmektedir. Acentelerin müşterilerine böyle ayrıcalıklar tanımasından dolayı birçok kişi sigorta yaptıracağı zaman bu acentelere başvuruyor. Fakat bireysel sağlık sigortası yaptırmak için doğrudan sigorta şirketlerine de gidilebilir.

Özel Sağlık Sigorta Teklifi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin!