Konut Sigortası hakkında

Konut Sigortası

Konut sigortası nedir? Konut sigortası ne işe yarar?

Uygun Sigorta’nın sunmuş olduğu Konut Sigorta poliçesi ile ev sahiplerini ve aynı zamanda kiracıların rahatlıkla yararlanabileceği geniş kapsamlı ve tüm genel şartları kapsayacak şekilde hazırlayabileceğiniz evinizi olası tüm durumlara karşı teminat altına almış olursunuz. Uygun Sigorta ile aynı zamanda sizlere en uygun konut sigortası ile en dolu konut sigortası teklifi ile imkanlar sunar.

Konut sigortası teminatları nelerdir? Konut sigortası neleri kapsar?

Düzenleteceğiniz Konut sigortası poliçelerinde; Yangın, infilâk, yıldırım, grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler, terör, sel ve su baskını (seylap), fırtına, kar ağırlığı, yer kayması, Dahili su, Duman, Kara taşıtları çarpması, hava taşıtları çarpması, Deniz taşıtları çarpması, enkaz kaldırma masrafları, hırsızlık, kazaen kırılma, cam ve ayna kırılması, komşu mali sorumluluk ve kiracı mali sorumluluk, kira kaybı, alternatif ikamet ve taşınma masrafları, üçüncü şahıs mali mesuliyet, sabit dekorasyon, elektronik cihaz teminatı, gasp, kapkaç, yankesicilik teminatı, konut dışında bulunan eşyalar teminatı, konutta bulunan üçüncü şahıslara ait eşyalar teminatı, Ferdi Kaza, Konut adaptasyon, Deprem (İsteğe bağlı teminat olup sigortalının talep etmesi durumunda poliçe kapsamına dahil edilmektedir.), Ev yardım hizmetleri (sınırsız-limitsiz), enflasyon korunma avantajı ve daha fazlasını kapsayacaktır.

Konut Sigorta konut yardım hizmetleri nelerdir?

Tesisat işleri, Elektrik işleri, Cam işleri, Çilingir, konuttan dışarıya çıkılması mümkün olmayan durumlarda şahısların kurtarılması, doktor veya ambulans gönderilmesi, uzman hemşire veya refakatçi gönderilmesi, Solunum terapisti gönderilmesi, yeni doğum yapmış Sigortalı ve bebeğine hizmet, Otel hizmeti, Güvenlik hizmeti, Hastanede yatma durumunda yardım, evde meydana gelen bir hasar sebebiyle ortaya çıkan seyahat masraflarının karşılanması, 1. derece aile mensubunun ölümü sonrası meydana gelen seyahat masraflarının karşılanması, eve öğretmen gönderilmesi, Nakit avansı, Sigortalı faturalarının ödenmesi, Acil mesajların iletilmesi ve daha fazlası.

Konut sigortası yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; tüm bedellerinizi kontrol edin, tüm paylaşmış olduğunuz bilgileride dahil.
Özellikle primi etki edecek ve yanlışlık olmaması adına M2 bilgisi çok önemlidir. Komşu kiracı teminatlarının verilen limitlerini dikkat edin. Toplam sigorta bedeli kadar limiti talep edebiliyorsunuz.

Kasko sigortası için hasar anında neler yapılmalıdır?

Yaşayacağınız durumu gore bu işlem değişmektedir.

Herhangi bir hırsızlık durumunda herhangi bir yeri ellemeden polis aranmalıdır. Poliçe verilecek beyan öncesi hasar kayıp tespiti yapılmalıdır ve hepsini kalem kalem yazdırmalısınız. Bol bol fotoğraflayın. Tüm bu işlemler sonrası acenteniz ile bu durumu paylaşın. Destek isteyin!

Konut sigortası hızlı teklif nasıl alırım?

Sigortacı tarafından istenilen sigorta bedellerinizi ve matbu bilgilerinizi paylaştığınız durumlarda hızlı bir şekilde teklif alabilirsiniz. Sigortalı kişiye ait TC kimlik no veya vergi kimlik no, riziko açık adres, M2 bilgisi, ev sahibiyseniz bina bedeli, eşya bedeli, var ise kıymetli eşyalarınızın listesini tek tek paylaşmanız gerekli ki herhangi bir hırsızlık anında tüm çalınan eşyalarınızı geri alabilesiniz.

Kasko sigortası ödeme seçenekleri nelerdir?

Poliçe üretilirken standart %25’i peşin gerisi 5 eşit taksittir. Kredi kartına ödeme imkanı vardır. Peşinden 8-9 taksite kadar ödeme seçenekleri bulunuyor.

Burada dikkat edilmesi gereken bilmediğiniz bir acenteye sigorta poliçesi yaptiriyorsaniz poliçenin ödemesini kendi posundan değil sigorta şirketinin üretim ekranından resmi olarak çekimini isteyin. Yarın öbür gün acente kapanabilir. Dikkat edin!

Konut sigortası iptali nasıl yapılır?

Konut Sigorta poliçenizi düzenletmiş olduğunuz acente yada bankaya veya sigorta şirketi genel müdürlüklerine yazılı bir dilekçe yada mail ile iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Konut sigortası poliçenizin senelik süresi dolmadan iptal ettireceğiniz için bu iptalden dolayı bir iade prim hakkınız doğacak. Konut sigortası poliçenizi yaptırırken kredi kartı ile ödediyseniz eğer otomatik paylaşmış olduğunuz kredi kartınıza iadesi çıkar. Elden nakit verdiyseniz eğer daha sonra paylaşacağınız hesap bilgilerinize iade ödemesi yapılacaktır.