Seyahat Sağlık Sigortası

Yurtdışı sağlık sigortaları hem iş amaçlı hem de seyahat amaçlı gidilmesi halinde yaptırılabilir. Bu sigorta sayesinde yapılan seyahatler sırasında bir sağlık problemi yaşarsam bunun masrafını nasıl karşılayabilirim gibi dertlerin düşünülmesine gerek kalmaz. Herhangi bir olası sağlık sorununda tedavi masrafları seyahat sağlık sigortası tarafından karşılanır. Böylece sorunsuz bir seyahatin geçirilebilmesi güvenceye alınır. Bu seyahat sigortasının da teminatlarının karşıladıkları maksimum bir ücret limiti mevcuttur. Bu ücretlerin ne kadar olduğu da sigorta şirketleri tarafından öğrenilebilir.

Yurtdışı Seyahat Sigortası Zorunlu Mu?

Seyahat sigortasının zorunlu olup olmadığı pek çok kişinin kafasını karıştırabilmektedir. Seyahat sağlık sigorta hangi amaç için yurtdışına gidilmiş olunursa olunsun bu seyahat sırasında gerekli olması durumunda tedavi masraflarının karşılanabilmesi için yaptırılıyor. Özellikle Euro ve doların Türk lirasına göre oldukça yüksek olduğu günümüz şartlarında sigortasız tedavi masrafının karşılanabilmesi çok zordur. Fakat bu sigortanın yaptırılması zorunlu değildir. Özellikle pek çok kişi vize başvurularında seyahat sigortasının zorunlu olduğunu düşünür. Ancak öyle bir zorunluluk yoktur.

Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları 2019

2019 seyahat sigortası fiyatları yaşa ve gidilecek olan yere göre farklılık gösterir. Genellikle 65 yaş bir sınırdır. Bu yaşın altında kalan kişilerin ödemeleri gereken sigorta ücreti daha azdır. 65 yaşın üstedeki kişilerden talep edilen seyahat sigortası fiyatı ise biraz daha yüksek olabilmektedir. Bunun dışında kaç gün yurtdışında kalınacağı da fiyatı etkileyen faktörlerden birisidir. Bu tarz etkenlerden dolayı sigorta fiyatlarında farklılık olabilse de seyahat sigortaları kısa süreli olduğu için fiyatlar arasında çok büyük farklar da olmayacaktır.

Seyahat Sigortası Teminatları Nelerdir?

Seyahat sigortası teminatları arasında yaralanmalar ya da hastalanmalar nedeniyle tıbbi tedavi masrafları vardır. Bu teminatın da limiti genel olarak maksimumum 30 bin eurodur. Bunların dışında seyahat sağlık sigortası teminatları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Yaralanma ya da hastalıktan dolayı sigortalının nakli,
  • Vefat eden sigortalının nakli,
  • Sürekli sakatlık teminatı,
  • Maddi zararlar teminatı.

Seyahat Sigortası Ek Teminatlar Yaptırılabilir Mi?

Ek teminatlar seyahat sağlık sigortasının kapsamının genişletilebilmesi için yaptırılır. Kişinin kendi gerekliliklerine göre uygun sigorta yaptırılabilmesi için bu ek teminatları iyi seçmesi gereklidir. Ek teminatlardan bir tanesi seyahatin iptalidir. Bunun dışında pek çok kişinin başvurduğu ek teminat bagaj kaybıdır. Bagajların kaybolması pek çok kişinin başına gelebilecek bir problemdir. Bundan dolayı bu ek teminatın yaptırılması da tavsiye edilir. Ayrıca yaşanabilecek gıda zehirlenmelerinin tedavi masrafları için de ek teminat yaptırılması gereklidir.

Seyahat Sigortası Yaptırılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Seyahat sigortasında dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi kaç günlük teminatın alınacağıdır. Ayrıca elle yazılmış olan bir sigorta çoğu ülke konsoloslukları tarafından kabul edilmiyor. Bundan dolayı bilgisayar çıktısı şekilde bir poliçe alınmalıdır. Bunların dışında bazı özel sağlık sigortaları yurtdışını da kapsamaktadır. Böyle durumda bu poliçenin çevirisinin yaptırılması ve onaylatılması şarttır.

Seyahat Sigortası Neden Önemlidir?

Seyahat sigortasının önemi yurtdışında herhangi bir sağlık sorunun yaşanması durumunda maddi kaygılar içerisine girilmeyecek olunmasıdır. Sigorta sayesinde sağlık problemi olduğunda gönül rahatlığıyla tedavi olunabilecektir. Bundan dolayı da bu sigorta zorunlu olmasa da yaptırılması tavsiye edilir.

Öğrenci Seyahat Sigortası

Eğitim seyahat sigortası geziler ve iş için yaptırılan sağlık sigortasından biraz daha farklı olabiliyor. Dünyanın pek çok bölgesi için yaptırılabilecek bu sigortanın teminatları da isteğe bağlı olarak genişletilebiliyor. Eğitim için hazırlanan sağlık poliçelerinin seyahat sağlık sigortasından biraz daha uzun olacak olmasından dolayı fiyatı da farklılık gösterebilir.

Seyahat Sağlık Sigorta Teklifi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin!