Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Özel tamamlayıcı sağlık sigortası, sigorta başladıktan sonra ortaya çıkan hastalıkların ya da meydana gelen kazaların tedavilerinin, muayene masraflarının karşılanabilmesi için yaptırılmaktadır. Günümüzde devlet hastanelerinde muayene olmak oldukça zordur. Epey kalabalık olan bu hastanelerde sıra alabilmek için büyük çaba sarf etmek gereklidir. Ayrıca pek çok kişi daha iyi bir sağlık hizmeti alabileceğini düşündüğü için de özel hastanelere başvurur. Özel hastanelerde tedavi olmak da oldukça maliyeti yüksektir. Fakat tamamlayıcı sağlık sigortası ile bu masraflardan kurtulabilmek mümkündür.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hizmetleri Kapsıyor?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamındaki hizmetler rutin kontrollerin yanı sıra ağır hastalıkların da tedavisi olabilir. Tamamlayıcı sigortanın teminatlarını sigortayı yapacak kişi kendisi belirler. Belirlenen bu teminatlar dahilinde de herhangi bir sağlık hizmetinin tedavisi sigorta tarafından karşılanabilir. Tamamlayıcı sigortalar yatarak ve ayakta tedavi şeklinde en genel olarak iki teminat sunar. Bunların kapsamları da isteğe bağlı olarak arttırılabilir. En uygun sigortanın hangisi olduğunu öğrenebilmek için de sigorta şirketlerine danışılabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Önemli Midir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasının önemi oldukça fazladır. Bu sigorta ile en iyi hastanelerde tedavi olabilme fırsatı elde edilebilir. Özellikle çocuğu olan kişiler çocuklarının iyi bir tedavi almasını istedikleri için genellikle tamamlayıcı sağlık sigortasına başvurur. Tamamlayıcı sigorta sayesinde ülkenin en iyi hastanelerindeki tedaviler için bile yalnızca sigorta priminin ödenmesi yeterli olmaktadır.

Ek Teminat Alınabilir Mi?

Tamamlayıcı sigorta ek teminatları arasında en çok başvurulanı doğum teminatıdır. Tamamlayıcı sigortanın muayene ücreti gibi bazı temel teminatları vardır. Bunların dışındaki teminatlar da kişinin isteğine göre poliçeye eklenebilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları 2019

2019 tamamlayıcı sağlık sigortası ücretleri teminatlara göre farklılık göstermektedir. En doğru fiyatı alabilmek için ilk olarak hangi teminatların yaptırılacağına karar verilmelidir. Bu teminatlara göre de kişilere bir fiyat çıkarılacaktır. Bunun dışında sigortası yaptırılacak olan kişinin yaşı ve sağlık durumu da tamamlayıcı sağlık sigortasının fiyatı belirleyen unsurlardan birisidir. En net fiyat bilgisi alınabilmesinin yolu da sigorta firmaları ya da acenteleri ile iletişime geçmektir. Bu firmalarda çalışan kişiler hem teminatlar hem de fiyatlar hakkında detaylı bilgi vereceklerdir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi

Doğum paketi tamamlayıcı sağlık sigortasının ek teminatlarından birisidir. Bu ek teminatı yaptıracak olan kişilerin dikkat etmesi gereken nokta bazı sigorta firmaların 12 ay bekleme şartı koşmasıdır. Ayrıca tamamlayıcı sigortanın yeni hizmetlerinden bir tanesi de tüp bebek teminatıdır. Tüp bebek tedavisi görecek olan kişiler tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırarak sigortanın geçerli olduğu süre boyunca masraflarını sigortaya karşılatabilir.

Tamamlayıcı Sigorta Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında dikkat edilmesi gerekenler arasında doğru teminat tercihlerinin yapılması vardır. Tamamlayıcı sağlık sigortasının içerisine dahil edilebilecek pek çok teminat mevcuttur. Fakat örneğin çocuk doğruma gibi bir düşüncesi olmayan kişilerin doğum teminatı yaptırmasına gerek yoktur. Böyle bir girişim yalnızca para kaybı demektir. Bundan dolayı teminatlar dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Bunun yanı sıra farklı sigorta şirketlerinden de fiyat almak oldukça önemlidir. Birçok sigorta şirketinin kapsamı aynı olsa da fiyatları arasında çok fark olabiliyor.

Tamamlayıcı Sigorta Dışında Kalan Tedaviler

Hangi tedaviler tamamlayıcı sigorta dışında kalır sorusunun yanıtı poliçede belirtilmemiş teminatlardır. Hangi teminat sigorta poliçesine eklenmişse o sağlık giderleri sigorta tarafından karşılanır. Fakat tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırılırken belirtilmemiş olan bir teminatlara ilişkin bir sağlık harcaması olursa bunları kişiler kendi ceplerinden harcamaları gereklidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigorta Teklifi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin!